Me eksperimentuesit e rinj gjimnazistë. (Video)

- Advertisement -

Ditën e enjte u zhvillua dita e dyerve të hapura në gjimnazin “Hasan Tahsini”,nën sloganin:Shkolla si qëndër komunitare, një shkollë miqësore për të gjithë.


Ishte dita kur të gjithë aktorët: nxënës, mësues, struktura të qeverisjes vendore,prindër dhe aktorë të tjerë të komunitetit u bënë bashkë.Edhe katedra e kimi -biologjisë dhe e fizikës në bashkëpunim me nxënësit realizuan në laboratorin e kimisë dhe te fizikës eksperimente me impakt të fortë vizual . Vlera e tyre konsiston për ti mbajtur nxënësit afër shkencës dhe dijes!

Eksperimentet u ndoqën me shumë interes nga një numur i madh nxënësish, mësues dhe prindër të cilët falenderuan dhe i përshëndetën me duartrokitje, sukseset e tyre në realizimin me sukses të eksperimenteve.

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...