“Lumë” hashashi drejt Greqisë, pas furgonit në Kozani një tjetër ngarkesë me vlerë 190 mijë euro kapet në Igumenicë

- Advertisement -

Një tjetër ngarkesë me drogë është kapur në kufirin greko-shqiptar gjatë ditës së sotme.
Operacioni është zhvilluar nga policia greke pranë Igumenicës, ku është tentuar fillimisht të ndalohet një automjet i dyshimtë, por drejtuesi ka siguruar portat dhe ka kundërshtuar kontrollin.
Në vijim, policia helene ka ndërhyrë dhe brenda mjetit janë gjetur 70 pako me 77 kg e 320 gram marijuanë.
Droga nëse shitej në tregjet e narkotikëve, sipas policisë greke do të kapte vlerën e 190 mijë eurove.
Mjeti me të cilin transportohej lënda narkotike rezulton në pronësi të një kompanie që jep makina me qera, ndërsa është arrestuar shoferi shqiptar.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

‘’Made in Saranda’’ Pirro Naçi

Brenda pak ditësh në Athinë u takua me ‘’gjysmën’’...

Blendi Klosi prezantohet drejtues politik i Partisë Socialiste për Qarkun Vlorë

Blendi Klosi u prezantua sot në Vlorë si drejtues...

Aksident në aksin Kardhiq-Delvinë, motomjeti del nga rruga, humb jetën shoferi (EMRI)

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të...