Lufta, mediat amerikane: Rusia ka kërkuar ndihmë ushtarake nga Kina, Putini po mendon…

- Advertisement -

Rusia i ka kërkuar Kinës ndihmë ushtarake për pushtimin e Ukrainës.
Lajmi bëhet i ditur nga Finanial Times, e cila ka cituar burime amerikane. Sipas këtij medium, Moska ka kërkuar pajisje ushtarake dhe trupa nga Pekini, që nga fillimi i pushtimit. Ata e shohin këtë gjë, si një kërkesë imediate për pushtimin.
Kujtojmë se sot është dita e 18 e luftimeve. Beteja të ashpra janë shënuar në shumë qytete në Ukrainë dhe humbje janë shënuar nga të dyja palët. Ndërkohë, nesër është parashikuar një takim mes delegacioneve të të dyja vendeve dhe ka besim se mes tyre mund të gjendet një marrëveshje.
(BalkanWeb)

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...