Lotaria amerikane/ Ambasada Amerikane: Do skuifikohen ata që aplikojnë dy herë

- Advertisement -

Ambasada Amerikane në Tiranë këtë të hënë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët, në kohën që kanë ngelur vetëm 9 ditë nga afati i aplikimit për lotarinë amerikane. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada sqaron se kush aplikon dy herë do të skualifikohet menjëherë.

“Sezoni i Lotarisë Amerikane është këtu! Ju lutemi të dorëzoni vetëm NJË aplikim për person. Ata që dorëzojnë më shumë sesa një aplikim do të skualifikohen. Për më shumë informacion, klikoni këtu: https://dvprogram.state.gov.”-shkruan ambasada.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...