Laboratori – fidanishtja e fidanëve të kanabisit në Agios Anargyros – Arrestohet 38-vjeçari shqiptar

- Advertisement -

Një laborator – fidanishte e pajisur plotësisht për kultivimin hidroponik të fidanëve të kanabisit u lokalizua, në Agioi Anargyroi, nga punonjës policie të Nëndrejtorit të Sigurisë së Atikës Perëndimore. Në të njëjtën kohë, një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar për shkelje të ligjit për substancat e varësisë.
Sipas Policisë Helenike, në kuadër të hetimit të informacionit për kultivimin e fidanëve të kërpit në ambiente të mbyllura, është ushtruar kontroll në një shtëpi në zonën e Shën Anargjiroit, ku ndodhej laboratori – fidanishtja.
Janë gjetur dhe konfiskuar gjithsej 106 fidanë kanabis hidroponik, 30 kilogramë kanabis, 36 880 euro dhe pajisje të plota të laboratorit të kultivimit të kanabisit. I arrestuari do të dërgohet në Prokurorinë Publike të Athinës, ndërsa hetimet policore vijojnë.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë...

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...