Kultivonte cannabis sativa, gjykata dënon me 3 vite burg 50-vjeçarin nga Delvina

Kultivonte cannabis sativa, gjykata dënon me 3 vite burg 50-vjeçarin nga Delvina
Gjykata e Sarandës ka dënuar me 3 vite burg 50-vjeçarin Abedin Ogiçi nga fshati Vergo i Delvinës.
Dënimi është dhënë nga Gjyqtari Shkëlzen Liçaj, i cili e ka deklaruar fajtor Ogiçin për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike”. Ky i fundit u arrestua në 14 korrik të vitit 2021 nga policia e Delvinës, pasi në banesë i’u gjetën të kultivuara në kubikë, fidanë “cannabis sativa”. Në Gjykatën e Sarandës ndërkohë po vazhdon një tjetër proces për Abedin Ogicin për një tjetër vepër penale.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...