Kryebashkiakja Qilimi: Vizitorë në lagjen “Lejla Malo”,atje ku natyra fal paqe dhe njerëzit bujari.

- Advertisement -

-Në rrugëtimin drejt kalasë së qytetit që ndodhet pikërisht në këtë lagje,nuk mund të mos shkosh e të ndalesh tek kroi shekullor për të vijuar më tej,në ndalesën e radhës, te Kompleksi Islamik,ndër më të vjetrit në Shqipëri. Si të mos mjaftonin të gjitha këto, çdokush mund të provojë mikpritjen e banorëve të kësaj lagjeje,shtëpitë e të cilëve shkëlqejnë nga pastërtia e ku ndeshesh gjithandej me shumëllojshmërinë e luleve të mbjella në oborr dhe drurët frutorë të kultivuara në kopshtet përreth shtëpive.Meriton vëmendje dhe kujdes nga të gjithë ky mjedis magjik,për t’u shndërruar plotësisht në atraksion turistik”, shkruan kryebashkiakja Majlinda Qilimi, ndërsa e cilëson lagjen “ Lejla Malo” vend magjik

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...