Krosi sportiv i vjeshtës te “9 Tetori”

- Advertisement -

Shkolla 9-vjeçare “9 Tetori” ka zhvilluar krosin e vjeshtës, një veprimtari që vazhdon prej disa vitesh. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë nxënës nga klasa e 5-të deri në klasën e 9-të.

“Oganizimi i veprimtarive  të tilla  promovon sportin, si veprimtari sociale dhe argëtuese por mbi të gjitha si burim shëndeti. Sporti është shëndet , sporti është jetë!”, shprehen lidhur me këtë veprimtari në faqen e Facebook të kësaj shkolle.

Një mbështetje për këtë aktivitet ishte dhe Bashkia Sarandë duke vendosur në dispozicion të nxënësve të gjithë elementët e sigurisë, me ambulancën dhe policinë. Në përfundim të aktivitetit nxënësit u vlerësuan për arritjet dhe pjesëmarrjen.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...