Kristaq Kiço ju dhuron fëmijëve romë artikuj shkollorë

- Advertisement -

Kryetari i Bashkisë së Finiqit Kristo Kiço shpërndau sot për nxënësit e komunitetit rom të Vrionit artikuj shkollorë dhe veshmbathje. Me këtë rast , Kristaq Kiço diskutoi me ta nevojat e përditshme , problemet me të cilat përballen dhe kushtet në të cilat rriten fëmijët romë. Ndërsa theksoi se “..këta fëmijë janë pjesë integrale e shoqërisë sonë dhe kanë nevojë për kujdesin dhe përqafimin tonë…”.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...