“Korridori Blu”: Në përfundim rruga që lidh Greqinë me Shqipërinë

- Advertisement -

Pjesa greke e “Korridorit Blu”, rruga që do të lidhë Greqinë me Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor është tashmë në hapin final drejt zbatimit të tij.
Një projekt që pritet t’i japë shtysë zhvillimit të rajonit dhe do të lehtësojë shumë “komunikimin” e Greqisë me bregdetin dalmat dhe anasjelltas është  rruga Janinë-Kakavi.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...