KKRT miraton lejen për ndërtimin e resortit turistik në Manastir. Investimi 28 milionë euro.

- Advertisement -

Këshilli Kombëtar i Rregullimit të Territorit ka miratuar ndryshimin e subjektit zhvillues për objektin “Resort Turistik 2, 3 dhe 4 kate me parkime nëntokë “Manastiri Resort”, me vendndodhje në plazhin e Manastirit.
Ky resort nga ana e qeverisë fitoi statusin e investimit strategjik në fund të 2021-it me një vendim të Komitetit të Investimeve Strategjike. Projekti zë një sipërfaqe zhvillimi prej 53,467 m², në Zonën Kadastrale 2297, në Ksamil, Bashkia Sarandë.
Vlera e investimit, sipas dokumenteve, vlerësohet në 28 milionë euro dhe kompania e cila ka fituar statusin është ALB-Star i Sadik dhe Idajet Ismailaj.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Delvina me dy monumente kulturore të kategorisë së parë

Sot do t'ju flasim për dy monumente kulturore të...

Zbardhet ngjarja, dogji makinën në Delvinë, arrestohet autori (EMRI)

Zbardhet ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në Delvinë,...

Ka nisur nga bashkia puna për pastrimin e kanaleve ujitëse

Bashkia e Sarandës ka bërë publike sot punën që...