KAPET NE KUFIRIN GREKO-SHQIPTAR 256 KG MARIJUANE

- Advertisement -

Policia greke kap 256 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia ka pikasur në Igumenicë një automjet i cili vinte nga kufiri i gjelbër dhe i ka bërë shenjë ndalese por drejtuesi ka shtuar shpejtësinë. Forca të shumta janë vënë në ndjekje të tij dhe kanë arritur ta ndalojnë atë përfundimisht në Prevezë, ku u ndalua edhe shoferi, shtetas grek. Brenda në mjet u gjetë 8 canta me 42 pako që përmbanin 256 kg 310 gram marijuanë. Njëherësh brenda në mjet dhe në banesën e shoferit u gjetë edhe dy pako të vogla me 6.9 gram heroinë. Përvec shoferit është arrestuar edhe një shtetas tjetër grek, si bashkëpunëtor, i cili është kapur në Aitiloakarnania, në bashkëpunim me policinë e Amfiloxias.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...