Kapet në Kostur një 49 – vjeçar shqiptar person në kërkim nga policia greke

- Advertisement -

Vazhdojnë kapjet e personave në kërkim nga policia greke në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se sërish në Kostur ditën e sotme në orët e para të mengjesit është kapur një shtetas shqiptar 49-vjeç. Ai rezulton person në kërkim me urdhër arresti të Prokurorisë së Athinës i akuzuar për veprat penale krijim të “organizatë kriminale”, “vjedhje”, “grabitje” si dhe për shkelje të ligjit për “parandalimin dhe ndalimin e pastrimit të parave”.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...