Ka nisur nga bashkia puna për pastrimin e kanaleve ujitëse

- Advertisement -

Bashkia e Sarandës ka bërë publike sot punën që ka nisur të bëhet për rehabilitimin e kanaleve ujitëse, duke u ardhur në ndihmë fermerëve të zonës.Për rrjedhojë sot është kryer pastrimi i disa prej kanaleve kryesore ujitëse.    NJOFTIMI I BASHKISË SARANDËVazhdon puna për pastrimin e kanaleve vaditëseKanali i thertores, lagjia Burimi, Metoq.
Kanali i Mavros.Prita provizore mbi lumin Kalasë, për vënien në efiçencë të kanalit vaditës Shelegar”, bëhet publike në njoftimin e bashkisë.     

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...