K/bashkiakja Majlinda Qilimi: Kemi në monitorim shpendët shtëpiake(Video)

- Advertisement -

Prej disa ditësh në vend është bërë publike prania e gripit të shpendëve në disa zona, fillimisht në Durrës por që konfirmohet se vatra janë shfaqur edhe në Fier, Divjakë, Devoll dhe një vatër në Vlorë. Por kjo nuk do të thotë që bashkitë e tjera nuk e kanë nën vëzhgim në punën e tyre situatën e shpendëve. Kryetarja e bashkisë së Delvinës e pyetur për Sarandalife për gjendjen e shpendëve dhe a vihet re prania e gripit të shpendëve na tha se edhe pse në bashkinë që ajo drejton nuk ka ferma të rritjes së shpendëve, dhe nuk kemi raste, masat janë marrë për ta parandaluar atë. Janë krijuar grupet e monitorimit të gjendjes së shpendëve nëpër familjet private.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...