Java e Flamurit/Bashkia Sarandë nis veprimtarinë me shkollën “Shefqet Sulejmani”

- Advertisement -

Kryetari i bashkisë Sarandë,Adrian Gurma ka shpërndarë foto nga veprimtaria e parë në kuadër të Javës së Flamurit me shkollën 9 vjeçare “Shefqet Sulejmani”.

” Nxënës të shkollës 9-vjeçare “Shefqet Sulejmani” ishin të parët që u përfshinë në veprimtaritë e organizuara nga Bashkia e Sarandës në kuadër të JAVËS SË FLAMURIT.

Ata vizituan Muzeun e Traditës, ku historiani Xheladin Beqiri “Mjeshtër i Madh”, u tregoi për traditat patriotike e liridashëse të qytetit.
Piktori Lefter Çeko ju prezantoi këto tradita, të shprehura me punët e ekspozuara të artit pamor në galerinë “Art-Saranda”, dhe aktorët Qendrës Kulturore bënë një etyd me poezitë dedikuar Pavarësisë dhe Çlirimit.”, shprehet kryebashkiaku Gurma.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...