Java e Evropës tek piktorët e vegjël

- Advertisement -

Në javën e Evropës në hollin e Bashkisë Sarandë u çel ekspozita me punime të piktorëve të vegjël të shkollave  të qytetit si dhe të Shtëpisë së Fëmijëve.Piktorët e vegjëtl që shoqëroheshin nga drejtorët e shkollave, i priten n/kryetari i Bashkisë z. Romeo Çakuli, inspektorja për integrimin në BE, pranë bashkisë Sarandë znj. Blerta Barjami. Në fund të aktivitetit për piktorët e vegjë u shpërndanë çertifikata.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...