I merr tokën padrejtësisht bashkëfshatarit proçedohet penalisht xarrjoti

- Advertisement -

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht shtetasin me inicialet
M. E., 53 vjeç, banues në fshatin Xarrë, bashkia Konispol, për veprën penale “Pushtimi tokës”, pasi në fshatin Xarrë, ka pushtuar një sipërfaqe toke, në pronësi të shtetasit me inicialet A. J., 49 vjeç, banues në fshatin Xarrë, bashkia Konispol. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Zbardhet ngjarja, dogji makinën në Delvinë, arrestohet autori (EMRI)

Zbardhet ngjarja e ndodhur ditën e djeshme në Delvinë,...

Ka nisur nga bashkia puna për pastrimin e kanaleve ujitëse

Bashkia e Sarandës ka bërë publike sot punën që...

NJË DITË E VEÇANTË PËR FËMIJËT E VEÇANTË

Natyra dhe deti janë qetësim dhe frymëzim për të...

Policia Rrugore vijon kontrollet intensive në të gjitha akset rrugore, në Vlorë dhe në Sarandë,(Video)

Kontrollet janë përqendruar në evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve...