I dënuar me 6 vite burg, arrestohet në Greqi i shumëkërkuari shqiptar

- Advertisement -

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet greke pasi po tentonte të kalonte në Greqi.
Shqiptari ishte shpallur në kërkim dhe rezulton me urdhër arresti europian nga autoritetet franceze, i dënuar me gjashtë vite burg “për rast të veçantë të mbrojtjes së prostitucionit”, “pjesëmarrje në një komplot kriminal” dhe “trafikim i qënieve njerëzore i kryer kundër shumë individëve”.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...