Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e saj artistik, do të  përfaqësojë...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të vajzave, shkolla e mesme profesionale...

Mister fati i tyre, familjarë të dy të zhdukurve në Sarandë protestë para komisariatit(Video)

Familjarë të dy të zhdukurve nga fshati Çukë në Sarandë kanë protestuar para komisariatit...

Profesor Pandeli Papa me përmasa akademike

Nga Vldimir Kodhelaj Një nga ikonat e drejtimit shkencor dhe pedagogjik në Sarandë, dhe jo vetëm, ka qenë Pandeli Papa. Ai njihet nga të gjithë si intelektuali i kompletuar dhe i afirmuar me veprimtari të gjera...

Denoncim: Andrijan Rumani nga fshati Vrinë, bashkia Konispol, nuk po gjen drejtësi për pronën e tij (Video)

Fqinji i tij ka ndërtuar një objekt 72 cm brenda sipërfaqes së pronës së Rumanit, duke i’u ngjitur këtij të fundit në themelet e shtëpisë. Për këtë konflikt në vitin 2018 Gjykata e Shkallës së...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë mbledhur sot para bashkisë për të protestuar. Shqetësimi i tyre është mosfunksionimi prej disa muajsh i thertores së Sarandës. Në të njejtin mendim ishin të gjithë shitësit e ndodhur sot...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga ikonat e Estaradës Profesioniste të Sarandës,(Fituese e çmimit “Naim Frashëri” i Klasi të II-të) pasi për 20 vite( 1968 – 1988) ai drejtoi orkestrën në rolin e dirigjentit të saj,...
spot_img
[tdn_block_newsletter_subscribe title_text=”Subscribe to stay up-to-date with our latest posts” input_placeholder=”Your email address” btn_text=”Subscribe” tds_newsletter2-image=”5″ tds_newsletter2-image_bg_color=”#c3ecff” tds_newsletter3-input_bar_display=”row” tds_newsletter4-image=”6″ tds_newsletter4-image_bg_color=”#fffbcf” tds_newsletter4-btn_bg_color=”#f3b700″ tds_newsletter4-check_accent=”#f3b700″ tds_newsletter5-tdicon=”tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o” tds_newsletter5-btn_bg_color=”#000000″ tds_newsletter5-btn_bg_color_hover=”#4db2ec” tds_newsletter5-check_accent=”#000000″ tds_newsletter6-input_bar_display=”row” tds_newsletter6-btn_bg_color=”#da1414″ tds_newsletter6-check_accent=”#da1414″ tds_newsletter7-image=”7″ tds_newsletter7-btn_bg_color=”#1c69ad” tds_newsletter7-check_accent=”#1c69ad” tds_newsletter7-f_title_font_size=”20″ tds_newsletter7-f_title_font_line_height=”28px” tds_newsletter8-input_bar_display=”row” tds_newsletter8-btn_bg_color=”#00649e” tds_newsletter8-btn_bg_color_hover=”#21709e” tds_newsletter8-check_accent=”#00649e” embedded_form_code=”JTNDIS0tJTIwQmVnaW4lMjBNYWlsQ2hpbXAlMjBTaWdudXAlMjBGb3JtJTIwLS0lM0UlMEElMEElM0Nmb3JtJTIwYWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIyJTIwbWV0aG9kJTNEJTIycG9zdCUyMiUyMGlkJTNEJTIybWMtZW1iZWRkZWQtc3Vic2NyaWJlLWZvcm0lMjIlMjBuYW1lJTNEJTIybWMtZW1iZWRkZWQtc3Vic2NyaWJlLWZvcm0lMjIlMjBjbGFzcyUzRCUyMnZhbGlkYXRlJTIyJTIwdGFyZ2V0JTNEJTIyX2JsYW5rJTIyJTIwbm92YWxpZGF0ZSUzRSUzQyUyRmZvcm0lM0UlMEElMEElM0MhLS1FbmQlMjBtY19lbWJlZF9zaWdudXAtLSUzRQ==” tds_newsletter1-f_title_font_family=”185″ tds_newsletter1-f_title_font_size=”eyJhbGwiOiIyMCIsInBob25lIjoiMjAifQ==” tds_newsletter1-f_title_font_line_height=”eyJhbGwiOiIxLjIiLCJwaG9uZSI6IjEuMiJ9″ tds_newsletter1-f_title_font_weight=”700″ tds_newsletter1-f_descr_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_disclaimer_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_disclaimer2_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_input_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_btn_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_check_font_family=”394″ tds_newsletter1-f_btn_font_transform=”uppercase” tds_newsletter1-f_btn_font_spacing=”2″ tds_newsletter1-f_btn_font_weight=”500″ tds_newsletter1-f_input_font_weight=”400″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiIwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” el_class=”td-news-box-edit” tds_newsletter1-input_border_size=”0″ tds_newsletter1-btn_bg_color=”rgba(74,208,211,0)” tds_newsletter1-btn_bg_color_hover=”rgba(74,208,211,0)” tds_newsletter1-btn_text_color=”#4ad0d3″ tds_newsletter1-f_btn_font_size=”8″ tds_newsletter1-btn_text_color_hover=”#00706c” tds_newsletter1-input_text_color=”#000000″ tds_newsletter1-input_placeholder_color=”#4ad0d3″]

- A word from our sponsor -

spot_img