Hidhet në erë konsullata shqiptare në Kharkiv, reagon Xhaçka: Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi!

- Advertisement -

Konsullata shqiptare në Kharkiv ka rënë pre e sulmit rus.
Në lidhje me ngjarjen e rëndë ka reaguar ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. përmes një mesazhi në Twitter Xhaçka ka dënuar sulmin.
REAGIMI I XHAÇKËSShqipëria dënon ashpër agresionin rus që çoi në shkatërrimin e Konsullatës së Nderit të 🇦🇱 në Kharkov. Autorët duhet të mbajnë përgjegjësi!
Stop Agresionit Rus
Qëndroni me Ukrainë️n

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...