Hapa të tjerë për konkretizimin e bashkëpunimit me bashkinë e Finiqit

- Advertisement -

Gati një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit për turizëm të integruar këtë verë me Bashkinë e Finiqit, kryetarët Adrian Gurma e Kristaq Kiço, me prani edhe të stafeve respektive, janë takuar sërish në Finiq.

Në fokus të takimit ishte bashkërendimi për të hedhur hapa të tjerë konkretë, në kuadër të detyrave që burojnë nga Memorandumi i 18 shkurtit. Janë strukturuar grupet e punës në fushën e turizmit, të eventeve kulturore, të infrastrukturës dhe promocionit etj., që do të mundësojnë organizimin dhe realizimin e guidave dhe eventeve të përbashkëta.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...