Grida Duma e paditi për shpifje, GJKKO merr vendimin për Erion Veliajn

- Advertisement -

Grida Duma kallëzoi për shpifje Veliajn pas akuzave të këtij të fundit që e cilësonte si “trafikante apartamentesh”. Përballja mes Erion Veliajt dhe Grida Dumës nisi më 23 janar pas disa përgjimeve të antimafias italiane për grupin mafioz ‘Ndrangheta’. Partia Demokratike, përmes ish-deputetes Grida Duma akuzoi në atë kohë kryebashkiakun Erion Veliajn.

Duma tha se përgjimet e publikuara konfirmojnë se Erion Veliaj dhe Edi Rama po e përdorin Tiranën si lavatriçe për paratë e pista, të mafias dhe krimit të organizuar, duke marrë 20 % të fitimit. Ndêrsa ky i fundit e akuzoi deputeten e Pd si trafikante apartamentesh.

Gjykata vendos t’i japë pafajsinë Erion Veliajt.

/Faxweb/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...