Greqi: Krishtlindja në shtëpi për të pavaksinuarit, thonë burimet qeveritare

- Advertisement -

Nuk do të merren masa të reja për përballimin e pandemisë, thonë burime qeveritare, të cilat theksojnë se strategjia për pandeminë funksionon dhe për rrjedhojë nuk ndryshon. Të njëjtat burime vënë në dukje se vaksinat në Greqi po rriten ndjeshëm dhe kanë kaluar shifrën 7 milionë. Qeveria e vlerëson të rëndësishëm faktin se janë në rritje edhe emërimet për administrimin e këstit të tretë.  Megjithatë, kufizimet për të pavaksinuarit do të mbeten, pasi Krishtlindjet nuk do të jenë ende të disponueshme në ambiente të mbyllura. Të enjten presidenti i EODY Theoklis Zaoutis do të prezantojë të dhëna të detajuara dhe krahasuese për viktimat. Qeveria, sipas burimeve, ruan shqetësimin e saj, por vlerëson se nuk bëhet i njëjti regjistrim në të gjitha vendet. Në të njëjtën kohë, kontrollet vazhdojnë intensivisht. Vetëm gjatë ditës së sotme janë kryer 700 mijë teste për koronavirus, ndërkohë që të dhënat tregojnë se jemi në kulmin e valës së katërt.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...