Greqi/Athinë:Sekuestrohen 10 kv kokainë, 3 shqiptarë në pranga

- Advertisement -

Burime nga policia greke bëjnë me dije se nga një operacion policor të organizuar në zonat Zografo e Vuliagmeni në Athinë u kap mbi 10 kg kokainë dhe rreth 1 kg marijuanë.Për rrjedhojë u arrestuan 3 shqiptarë 36, 46 dhe 48-vjeç si dhe një grek 45-vjeç. Nga kontrolli ushtruar nga policia në tre banesa dhe një automjet taxi u sekuestruan 10 kg 399 gram kokainë, 62 gram kokainë në gjendje të lengët, 900 gram marijuanë, 2 pistoleta, 13 fishekë, 625 euro, 60 mijë lekë shqiptare, 5 peshore, 8 celularë si dhe 2 automjete.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...