Gjesti prekës i ushtarit ukrainas, hedh ‘veten në erë’ bashkë me urën për të bllokuar avancimin e rusëve

- Advertisement -

Vitaliy Skakun është njëri ndër viktimat e shumta. Veprimi i tij mori vëmendjen e të gjithëve, sepse ai e hodhi vetën në erë tek ura për të bllokuar avancimin e rusëve.
Ai e flijoi vetën për lirinë e atdheut, duke dëshmuar se ukrainasit janë të përkushtuar që të mos kursejnë asgjë nga vetja, që të neutralizojnë ofensivën ruse.
Ushtria ruse është duke vazhduar avancimin në drejtim të marrjes së plotë të territorit ukrainas.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...