Gjendet e pajetë në Ksamil një turiste hungareze, trupi dërgohet për ekspertizë në Tiranë

- Advertisement -

Një turiste hungareze është gjetur pa shenja jete në Ksamil.
Viktima është identifikuar si 54-vjeçarja, Sindelyne Erzsebet. Mësohet se ajo është transportuar e vdekur në spital dhe ende janë të paqarta shkaqet që kanë bërë të humb jetën.
Ndërkohë, me vendim të Prokurorisë së Sarandës, trupi është dërguar e shoqëruar nga efektivë policie për ekspertizë mjeko-ligjore në Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Sarandë/Informacion paraprak

Sot, në Ksamil, është gjetur pa shenja jete, në dhomën e hotelit ku qëndronte, shtetasja hungareze S. E., 66 vjeçe, e cila dyshohet se ka ndërruar jetë, për shkaqe natyrale.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...