Gërmonte tokën shqiptari në Follorinë, zbulohen…

- Advertisement -

Sekuestrohen 4 pistoleta ne kufirin greko-shqiptar në një operacion të policisë greke në zonën e Follorinës. Gjatë operacionit është ndaluar një shtetas shqiptar 40 vjeç që kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Ai u kap teksa po kërkonte të groposura në tokë disa sende.

Policia gjeti të groposura 4 pistoleta së bashku me 4 krehra me 21 fishekë në total. Rezulton se armët ishin fshehur aty në datën 11.10.2021. Shtetasi i arrestuar rezulton gjithashtu i shpallur në kërkim, i dënuar me 7 muaj burg nga Gjykata e Selanikut për “vjedhje”.
Gjithashtu lidhur me trafikun e armëve është shpallur në kërkim edhe një tjetër shtetas shqiptar, bashkëpunëtor i 40-vjeçarit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...