Finiq: Reabilitohet rrjeti rrugor në Rahullë

Eshtë rehabilituar ditët e fundit rrjeti rrugor në fshatin Rahullë. Përveçse sherbimi teknik i infrastrukturës në bashkinë e Finiqit në këtë aksion morën pjesë edhe banorë të fshatit.
Punime mirëmbajtjeje dhe rehabilitimi në rrjetin rrugor të komunitetit të Rahullës janë kryer së fundmi nga Shërbimi Teknik dhe Infrastrukturës së bashkisë Finiq. Për realizimin e projektit,kanë bashkëpunuar banorët e komunitetit , njëkohësisht nga ana e Bashkisë u siguruan materiale ndërtimi, si dhe mbështetje teknike për ndërtimin e rrugës”, bëhet publike në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...