Euroferry Olympia: Një tjetët trup u gjet në bord. I pesti….

- Advertisement -

Një tjetër trup u gjet vonë pasdite në anijen Euroferry Olympia , e cila tashmë është tërhequr në portin e Astakos, duke e çuar shterimin tragjik në gjithsej pesë të vdekur. Në mëngjes janë gjetur dy trupa, njëri në garazhin 2 dhe tjetri në garazhin 3, nga ku edhe spekulohet se ka rënë zjarri.
Operacioni vazhdon dhe synimi i ekipeve të shpëtimit është që të mund të hapin katapultën e anijes. Sipas informacioneve, shumica e kamionëve janë të ngarkuar në garazhin 2.
Mbrëmë një tjetër kufomë e djegur u gjet sërish në garazhin 2.
Kujtohet se anija, trageti i pasagjerëve “Euroferry Olympia”, i cili kishte marrë flakë në kuvertën e tretë në orët e para të së premtes së kaluar në zonën detare në verilindje të Ereikousa gjatë ekzekutimit të itinerarit të planifikuar nga Tehrium në Iryumit Lobster. nga zona detare në veri të Korfuzit. Nuk ka më flakë në anije.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...