Euroferry Olympia: Identifikohet trupi i djegur. Eshtë i një shoferi grek që u gjet brenda një kamioni.

- Advertisement -

Identifikohet trupi i djegur i gjetur pasditen e sotme në tragetin “Euroferry Olympia”. Ai është i një shoferi grek dhe u gjet brenda një kamioni. Kufoma e tij u gjet e djegur në kabinën e kamionit. Sipas Ministrisë së Transportit, i ndjeri është 58-vjeçari Evangelos Malesiadas. Me rënien e temperaturës për shkak të procesit të vazhdueshëm të ftohjes së anijes me ujë, ata hapën dyert e zjarrit që të çonin në garazhin 2 dhe e gjetën atë të mbushur me gaze toksike. Dyert e garazhit mbyllen kur anija lundron dhe hapen vetëm me kodet e ekuipazhit.  Holandezët po operojnë në anije edhe nga kompania Smit Salvage, e cila ka marrë përsipër biznesin.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...