EMRI/ Pranga 23-vjecarit në Sarandë, policia i gjen hashash dhe para në banesë

Një 23 vjeçar është vënë në pranga nga policia e Sarandës, pasi i janë gjetur disa gram kanabis.
Në pranga ka rënë Enkel Dano, të cilit gjatë kontrollit në banesë i janë sekuestruar 824 gramë kanabis dhe një shumë parash.
Sarande:
Ne date 11.10.2022, ora 21:00, nga sherbimet e Hetimit te Krimeve, ne rrugen “Jonianet”, lagjia nr.1, Sarande, u kap ne flagrance duke shitur bime narkotike te llojit Canabis Sattiva, shtetasi: – Enkel Dano, i datelindjes 21.19.1998, lindur ne Delvine dhe banues ne Sarande, lagjia nr.2. Gjate kontrollit te baneses se ketij shtetasi ju gjet dhe sekuestrua ne cilesine e proves materiale nje sasi tjeter Canabis Sattiva, me peshe 824 grame. Materialet e arrestimit ne flagrance te ketij shtetasi i kaluan Prokurorise prane Gjykates se Shkalles se Pare Sarande, per vepren penale te “Prodhimit dhe shitjes se lendeve narkotike”, parashikuar nga neni 283 i K.Penal.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...