Dita pa makina(Video)

- Advertisement -

Edhe Saranda vijon që edhe këtë 1 maj të zbatojë nismën kombētare Dita pa Makina. Qytetarët ndërsa respektojnë Ditën pa Makina janē të ndërgjegjshëm se kjo nismë ka fitimet e veta për mjedisin.

Akset në të cilat ndalohet qarkullimi i automjeteve private nga ora 09.00 – 18:00 janë:
-Nga kryqëzimi i rrugës “Abedin Dino” me rrugën “Adem Sheme” deri në kryqëzimine rrugës “Skënderbeu” me rrugën “Onhezmi”
-Rruga e “Flamurit”
-Nga kryqëzimi i rrugës “Vangjel Pandi” me rrugën “Onhezmi” deri në sheshin ”Miqësia”.

 

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...