Demokratët e Sarandës votojnë sot për kreun e PD, dega Sarandë (Video)

- Advertisement -

Reth 800 demokratë të Sarandës shkuan sot për të votuar për kryetarin e ri të degës. Pjesëmarrja ishte e mirë që në nisje të të procesit. Votohej me parimin një anëtar një votë e natyrisht duke pasur me vete edhe kartën e identitetit. Për kreun e PD, Sarandë garojnë katër kandidatë, tre prej tyre me profesion avokatë. Garon në këto zgjedhje për herë të parë edhe një femër, me profesion arkitekte. Kandidatët që janë në garë janë:
Brigels Dervishi avokat
Elvis Kuci. avokat
Manjola Nikollo arkitekte
Robert Haxhi. avokat.
Në intervistat e tyre kandidatët janë shprehur se kanë synim bashkimin e PD.  Sarandë do të bashkohet.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...