“Dashuri cigane” në penën e Zaho Vasilit ( VIDEO )

- Advertisement -

Poeti Zaho Vasili vjen kësaj radhe në faqet e Sarandalife.al me poezinë “Dashuri cigane”, interpretuar nga Pranvera Brinja. Në këtë video me interpretimin e poezisë “Dashuri cigane”, shprehet bukur dhe me ndjenjë dashuria e një çifti ciganësh, buzë lumit, mes shportash e kanistrash, profesion ky vetëm i ciganëve.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...