Ç’po ndodh në Selinë e PD Sarandë?

- Advertisement -

Selia e PD në Sarandë është e mbyllur. Sipas anëtarëve të komisionit të rithemelimit prej dy ditësh është folur me kryetarin e komanduar të degës së PD në Sarandë, Vesel Kocia, dhe nuk kishin marrë vendim të prerë se do t’i lejonte që votimi për referendumin të bëhej në mjediset e selisë. Të ndodhur në këtë situatë sot një grup demokratësh kanë shkuar në Komisariatin e Policisë për të denoncuar rastin. Sipas tyre, nëse nuk hapet selia nesër votimi për referendumin do të bëhet në një mjedis privat. Në Sarandë do të votohet nga anëtarësia e Sarandës, Finiqit dhe Konispolit. Ndërkohë Delvina do të votojë në mjediset e kinoteatrit, ndërsa nuk kanë pasur probleme me selinë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...