“Butrinti” kthehet me 1 pikë nga ndeshja me Maliqin

- Advertisement -

Butrinti mori këtë javë një pikë në transfertë përballë skuadrës së Maliqit me rezultatin 1-1, ku të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit e më pas Hyska barazoi rezultatin duke i  dhënë pikën e parë “Butrintit”  në sfidat që ka zhvilluar deri më tani në transfertë.

Një pikë që ka sjellë një entuziasëm të madh jo vetëm tek lojtarërt, por dhe te kryebashkiaku Adrian Gurma.

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale kryebashkiaku njëkohësisht dhe presidenti i klubit Adrian Gurma, i shoqëruar dhe nga nën kryetari Romeo Cakuli kanë festuar me lojtarët pikën e marrë në këtë transfertë.

“Suksese çuna. Forca Butrinti”, shkruan presidenti Adrian Gurma.

Ndeshja e radhës do të jetë në stadiumin “Andon Lapa” përballë Tërbunit.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...