‘Besnik i Putin’/ Gjenerali i famshëm çeçen ‘lë kockat’ në Ukrainë

- Advertisement -

Gjenerali i famshëm i forcave çeçene që luftojnë për flamurin rus në Ukrainë, i njohur si besnik i Putinit Magomed Tushayev është vrarë nga forcat ushtarake ukrainase.Lajmin e ka dhënë diplomati i njohur ukrainas Olexander Scherba duke iu referuar burimeve ushtarake.“Magomed Tushayev nuk do të kthehet më në shtëpi”, shkruan në Twitter Olexander Scherba.Ka të dhëna që gjenerali i besuar i liderit të çeçenëve Ramzan Kadyrov, të jetë vrarë gjatë një prite të kryer sot në mëngjes nga ushtria ukrainase në veri-lindje të vendit.Në Ukrainë janë nisur 10 000 çeçenë të cilët luftojnë krah rusëve kundër ukrainasve.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...