Bashkia Finiq kryen ndërhyrje restauruese në aksin rrugor Cerkovicë -Leshnicë

- Advertisement -

Shërbimi Teknik ka kryer së fundmi punime zgjerimi dhe restaurimi në aksin rrugor Cerkovicë -Leshnicë, në vende ku aksesi ishte veçanërisht i vështirë. Në kuadër të përmirësimit të rrjeteve rrugore u kryen ndërhyrje të synuara me rëndësi jetike, të cilat shërbejnë si levë zhvillimi për komunitetin lokal, duke përmirësuar cilësinë e jetës së banorëve.

“Qëllimi i bashkisë së Finiqit është që t’i japë shtysë ecurisë së strategjisë së saj zhvillimore, duke ndryshuar situatën në këtë drejtim gradualisht. Një synim që është shumë i lartë në axhendën tonë, që do ta kthej zonën në atraksion turistik, duke respektuar gjithmonë pasurinë natyrore të zonës…”, theksoi Kryebashkiaku Kristo Kiço.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...