ladiadmin

1836 POSTIME

Exclusive articles:

Fermerët paralajmërojnë protestë, mungon Konispoli, Finiqi dhe Delvina

Fermerët kanë njoftuar një protestë që do të organizohet ditën e martë, 19 Tetor në vendet e tyre të punës lidhur me situatën akuale...

Rikthehen në auditor studentët e Universitetit të Sarandës, kusht vaksinimi ose testi PCR

Starton sot si në gjithë vendin edhe në Sarandë viti i ri akademik. Studentët i janë rikthyer auditorit pas një shkëputjeje të gjatë, për...

Arrestohet 60 vjeçari në Patra, sekuestrohet 50 kg marijuanë

Ndalohet nga policia greke në Patra një kamion që vinte nga Shqipëria. Brenda në kamion janë gjetur dhe sekuestruar 50 kg marijuanë. Operacioni u...

Breaking

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...
spot_imgspot_img