ladiadmin

1836 POSTIME

Exclusive articles:

Tentojnë të trafikojnë emigrantë ndalohen tre shtetas kosovarë

Tre shtetas kosovarë, konkretisht Shkelqim Shabani, Hysni Hafizi, Shkelzen Islami, janë kapur në flagrancë nga sherbimet e policisë kufitare duke transportuar një numër të...

Flasin. familjarët: “Duam Leonardin ose gjallë ose vdekur”. E motra: “Nuk shpresoj se është gjallë, shokët janë fshehur”(Video)

Familjarët e 46 - vjeçarit Leonard Thodhori, i cili prej 13 ditësh rezulton i zhdukur së bashku me shokun e tij Fatmir Sulovari, kanë...

Mbërrin në Sarandë kroçera e parë me turistë për këtë sezon(Video)

Saranda sot gumëzhin nga turistët e huaj. E theksuam edhe dje kur përgatitëm kronikën , se Saranda nuk i ngjan asnjë viti të mëparshëm për...

“Antoni Athanas” me të gjitha kushtet për t’u kthyer në rajonale(Rudina Selimi Liçaj, intervistë)

Në 14 prill me orientim të MASH, ZVA Sarandë-Konispol-Delvinë dhe shkolla e mesme profesionale Ekonomi-Hoteleri -Turizëm "Antoni Athanas" u organizua eventi “Dita e hapur”....

Personazh: Fletë pas flete: një jetë-libër si e Koçi Vasit, dokumentar (Video)

Jeta e njeriut, varësisht si jetohet, mund të jetë dhe një histori për t’u rrëfyer për brezat. Koçi Vasi të tillë e kishte. Familja...

Breaking

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...
spot_imgspot_img