ladiadmin

1836 POSTIME

Exclusive articles:

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e saj artistik, do të  përfaqësojë Sarandën në fillim të muajit maj në një takim kulturor...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e saj artistik, do të  përfaqësojë Sarandën në fillim të muajit maj në një takim kulturor...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të vajzave, shkolla e mesme profesionale "Antonio Athanas", dega Hoteleri - Turizëm organizoj një aktivitet praktik...

Mister fati i tyre, familjarë të dy të zhdukurve në Sarandë protestë para komisariatit(Video)

Familjarë të dy të zhdukurve nga fshati Çukë në Sarandë kanë protestuar para komisariatit të Sarandës. Leonard Thodhori 46 vjeç dhe Fatmir Sulovari 46...

Sotir Klironomi, mjeshtri i motorrave të ish-Parkut Automobolistik të Sarandës.(Video)

Sotir Klironomi, mjeshtri i djeshëm i Parkut në Sarandë edhe sot, edhe pse pensionist e ka pasion artin e tij. Në atë mjedisin...

Breaking

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...
spot_imgspot_img