Atentat biznesmenit, një muaj më parë i vranë shokun shqiptar

- Advertisement -

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të premtes në Greqi, ku si pasojë është plagosur një biznesmen 43 vjeçar.

Mediat vendase bëjnë me dije se se ngjarja ka ndodhur në  Glyfada, ku është plagosur me armë zjarri nga dy persona që lëviznin me motoçikletë biznesmeni që merrej me tregtim karburantesh në vendin fqinj, 43 vjeçari me iniciale E.Th, i cili dyshohet se është shqiptar.

43-vjeçari bëhet me dije se ka qenë shok me biznesmenin shqiptar Marius Diamanti, të vrarë në Atikën Perëndimore para një muaji.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...