Artistja 49-vjeçare në Gjykatë: “Nëse ka drejtësi, unë dhe vajza ime duhet të jemi bashkë”

- Advertisement -

Artistja 49-vjeçare shqiptare doli sot në hetuesi por pa avokat, i cili më në fund mori një afat të ri për të kërkuar falje nesër. Kështu, duke u kthyer në GADA, ku po mbahet, e shoqëruar nga efektivët e policisë, e akuzuara ka nisur sërish të bërtasë: “Nëse ka drejtësi, unë dhe vajza ime duhet të jemi bashkë, po shpifin për mua”. Kur u soll para hetuesit, 49-vjeçarja u bërtiti gazetarëve dhe kamerave: “Krimineli i vërtetë është okulisti George Neos me diplomë false. “Është e mundur që fëmija im të jetë i ish-burrit tim dhe jo i përdhunuesit tim”. Kujtohet se artistja 49-vjeçare qëlloi me armë zjarri dhe plagosi rëndë mjekun 68-vjeçar dhe babanë e vajzës së saj, në Chalandri. 12-vjeçarja pa para syve nënën e tij duke i drejtuar armën babait të saj dhe ai u rrëzua në një pellg gjaku – një skenë që vështirë se mund të largohet nga mendja e një fëmije. Në dëshminë e saj, 12-vjeçarja përshkruan me detaje sesi nëna e saj nxorri armën nga çanta dhe qëlloi mjekun 68-vjeçar, i cili u transportua menjëherë në spital. Ndërkohë që nga ana e saj, 49-vjeçarja jep një pamje krejt tjetër, të cilën me siguri do ta përsërisë edhe në pyetje, edhe pse deri tani kundërshtimet e saj, siç raportojnë ata që kanë rënë në kontakt me të, duket se nuk kanë strukturë dhe logjikë. Prokurori ka ngritur kallzim penal ndaj saj për vrasje të mbetur në tentativë në gjendje të qetë shpirtërore, armëmbajtje pa leje, kërcënim në familje dhe tentativë për rrëmbim të të miturit nën 14 vjeç. Vetë ajo, menjëherë pas ndjekjes penale ndaj saj, ka lëshuar ankesa ndaj 68-vjeçarit. “Kam shpëtuar jetën e fëmijës tim. Unë dhe vajza ime do të kishim vdekur tani. Nuk doja që t’i ndodhte askujt ndonjë gjë e keqe. “Kam shpëtuar fëmijën dhe jetën time”, tha ajo para kamerave të premten e kaluar.
Madje, në deklaratat e saj nga qendrat e paraburgimit të GADA-s, 49-vjeçarja ka përsëritur se mjeku e ka kërcënuar me vdekje. Ajo pretendon se arma ishte e tij dhe e ka marrë vetë për të mos e lënduar atë dhe vajzën e tyre, e cila ka dashur ta ndjekë. E akuzuara duket se pretendon se ka pasur një takim me mjekun për të parë 12-vjeçaren, të cilën e kishte takuar prej më shumë se një viti. Madje, ajo pretendon se gjatë përleshjes ka qëlluar arma dhe asaj i ka rënë të fikët. Kur u takova, thotë ajo, u trondita kur pashë fëmijën duke mbajtur një armë. Megjithatë akuzat e saj, përgënjeshtrohen nga njerëz të afërt me doktorin, të cilët flasin për dashurinë dhe kujdesin që 68-vjeçari i ka treguar vogëlushes gjatë gjithë këtyre viteve, si dhe bashkëshortes angleze, me të cilën ka pasur dy fëmijë të tjerë, por që janë të rritur. Në fakt, ata i referohen episodeve të dhunshme në të kaluarën të 49-vjeçares dhe sjelljet e saj abuzive edhe ndaj fëmijës së saj. Ajo cilësohet edhe si obsesive, duke ndërtuar skenarë që nuk kanë lidhje me realitetin, duke i prishur shpesh jetën vajzës së saj 12-vjeçare.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...