Akuzat që rëndojnë mbi lezhjanin që i bëri “cirk” policisë dje në Mavromat

- Advertisement -

Policia greke del në komunikim zyrtar lidhur me ngjarjen e djeshme ku Gardjan Mirukaj nga Lezha theu pikat kufitare atë të Qafë Botës dhe atë të Mavomatit dhe u fut ilegalisht në Greqi. Sipas policisë greke: “Shtetasi shqiptar, duke drejtuar një mjet pa targa, ka kaluar në pikën kufitare të Mavromatit duke anashkaluar procedurat ligjore për hyrjen e tij në vend. Makina është ndjekur nga forcat e policisë dhe në momentin që është tentuar për ta neutralizuar në qytetin e Igumenicës, i dyshuari ka përplasur me makinën e tij dy automjete të policisë, duke i shkaktuar dëme. Më pas ai u arrestua pasi fillimisht tentoi të arratisej. Ndaj tij u ngritën akuzat “kalim i paligjshëm i kufirit” dhe “dhunë ndaj punonjësve zyrtarë”.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...